Port Praski w Warszawie

Oto zdjęcia inwestycji Port Praski znajdującej się na warszawskiej Pradze-Północ. Sesja zdjęciowa budynków została wykonana dla producenta nawierzchni betonowej użytej w patio budynku. Większość nowych osiedli jest obecnie pokryta białym tynkiem z szarymi akcentami, tu postawiono na bardzo duże powierzchnie wykończone z cegły lub elementami przypominającymi taki materiał. Efekt robi wrażenie przytulnego, gubi się też skala dosyć wysokiego budynku.

T3S-Certus-Port Praski-61mix_1500px

 

Jeszcze ciekawszy efekt uzyskano na elewacji głównej od strony ulicy Sierakowskiego. Budynek został podzielony na osobne segmenty – każdy z nich posiada inny charakter elewacji. Mimo, że styl i skala są podobne do wyglądają na odrębne budynki. Na pierwszy rzut oka może wydawać się że to burzy porządek, jednak ma to na celu zmniejszenie skali. Stworzona została iluzja, że zabudowa przy ulicy składa się z wielu odrębnych kamienic a nie jednego, bardzo dużego bloku. To taki odwrót o 180 stopni od ideologii „wielkiej płyty” – stylu, w którym całe bloki wyglądały identycznie.

Oczywiście zaprojektowanie i zbudowanie kilku wersji elewacji zamiast jednej wersji jest na pewno droższe, ale chyba już domyślacie się, że osiedle nie jest zbudowane jak najniższym kosztem. Port Praski w Warszawie to kawałek bardzo dobrej architektury, a będzie jej dużo więcej bo osiedle jest ciągle rozbudowywane.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *